x

Сите три таблети Galaxy Tab S8 наведени во Европа

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 03 Февруари, 2022 од GSM.mk

Веќе видовме многу од серијата Galaxy Tab S8, и покрај тоа што се повеќе од една недела од официјалниот статус. Но, сепак е некако изненадувачки што се чини дека таблетите се наведени за претходна нарачка низ повеќе европски трговци на мало.

Galaxy Tab S8 Ultra може да се нарача однапред во Франција, со цена од 1.699 евра за моделот со највисоки спецификации 16/512 GB. Уредот доаѓа со S Pen, Android 12, чипсет Snapdragon 8 Gen 1 и батерија од 11.200 mAh.

Има супер AMOLED дисплеј од 14,6 инчи 2960 x 1848 пиксели со стапка на освежување од 120 Hz. Уредот навидум е на залиха, но очекуваме дека ќе биде испорачан по 9 февруари.

Samsung Galaxy Tab S8 UltraSamsung Galaxy Tab S8 Ultra

Galaxy Tab S8+ е исто така достапен за претходна нарачка од различен француски продавач. Моделот со 8/128 GB е 999 евра.

Се одликува со 12,4-инчен (нашите спецификации и претходните протекувања тврдат дека се 12,7-инчи) 2800x1752px Super AMOLED со резолуција 120Hz и батерија од 10.090mAh.

Samsung Galaxy Tab S8+Samsung Galaxy Tab S8+

Конечно, Galaxy Tab S8 со 11-инчен 2560x1600 LTPS TFT со стапка на освежување од 120 Hz и батерија од 8.000 mAh е исто така достапен за 970 евра.

Samsung Galaxy Tab S8Samsung Galaxy Tab S8

Сите тие цени малку се разликуваат од претходните гласини, кои пак малку се разликуваат од најновите пријавени цени од протекувањето на Roland Quandt, така што не сме сигурни кои ќе бидат конечните.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.