x

Skeye Pico: Најмалиот дрон на светот

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 17 Ноември, 2015 од GSM.mk

Skeye претстави интересен дрон, кој веќе привлекува големо внимание на пазарот, но не поради неговите перформанси, туку поради минијатурните димензии. Моделот Pico е најмалиот дрон со четири елиси во продажба во моментов...

Покрај екстремно малите димензии, овој модел има и најмала маса меѓу дроновите. Поради таквите димензии тој може да се користи и во домашни услови.

Сепак, поради големата популарност, серијата од Skeye Pico е распродадена во рекорден рок, па малиот дрон од само 2,2 сантиметри засега може да се купи само во препродажба.


Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.