x

Snapdragon 888 Plus ќе ги напојува предводниците на третиот квартал годинава

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 30 Април, 2021 од GSM.mk

Уште откако Huawei го продаде брендот Honor, компанијата доби дозвола повторно да работи со Qualcomm и веќе знаеме дека марката работи на Honor 50 Pro + што треба да го напојува Snapdragon 888 SoC. Според издавачот Digital Chat Station, Honor ќе биде еден од производите за опремување на предводник со ажурираниот чипсет.

Според објавувачот, Snapdragon 888 Plus (или Pro), веќе е тестиран од производителите и може да видиме уреди со ажуриран чипсет веднаш штом влеземе во третиот квартал. Оваа варијанта Плус (или Про) се очекува да има мала надградба во перформансите, како што беше случајот со верзиите за ревизија на Snapdragon 855 и 865.

Дотогаш, се очекува Honor да ја претстави серијата 50 во мај, а моделот од висока класа ќе биде Honor 50 Pro +. Запомнете, овој се очекува да пристигне со Snapdragon 888 SoC. Претходно беше објавено дека Honor се очекува да го оживее составот на Magic за да им конкурира на предводниците на серијата P и Mate на Huawei.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.