x

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Категорија: Забава Објавено на 18 Мај, 2021 од GSM.mk

Компанијата Sony планира да претстави повеќе од 25 нови игри наменети за конзолата PlayStation 5.

Sony планира да понуди видеоигри за PS5 под својот бренд PlayStation Studios, а проектите ќе ги реализира Херман Хулст.

Најверојатно ќе бидат претставени Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, God of War, Gran Turismo 7 и Ragnarok.

Овие игри најверојатно ќе бидат достапни и за Xbox и PC.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.