x

Спецификации на Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 31 Март, 2021 од GSM.mk

Самсунг го претстави Galaxy Tab A7 минатиот септември, а за неколку месеци ќе се надоврзе со Lite варијанта што се појави во рендер варијанта.

Рендерот беше споделен од  Еван Блас, кој тврди дека Samsung Galaxy Tab A7 Lite ќе се напојува со Helio P22T SoC и ќе има 3 GB RAM меморија. Таблетот ќе има батерија од 5.100 mAh и ќе има екран од 8,4 ". Овој бит е во спротивност со претходното протекување за кое се тврди дека Galaxy Tab A7 Lite ќе има 8,7" дисплеј.


Galaxy Tab A7 Lite исто така ќе има камери напред и назад, но во моментов не се познати нивните резолуции.

Сè уште нема збор од Самсунг за Galaxy Tab A7 Lite, но протечениот промо материјал откри дека таблетот ќе биде лансиран во јуни оваа година заедно со Galaxy Tab S7 Lite.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.