x

Според најновите гласини, Beats Studio Buds ќе чинат 150 долари

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 15 Јуни, 2021 од GSM.mk

Блумберг објави дека претстојниот AirPods 3 ќе има пократки стебла, дизајн што ќе биде претставен прво со слушалките Beats - тоа треба да бидат Beats Studio Buds, кои беа забележани двапати како ги украсуваат ушите на славните. Тие навистина имаат пократки, едвај-стебленца.

Според писателот Џон Просер, „Beats Studio Buds“ ќе чинат 150 долари. За споредба, единствениот сегашен модел на Beats TWS е Powerbeats Pro, кој има MSRP од 250 долари (но во моментов е намален на 170 долари). Основните AirPods се 160 американски долари.

Beats Studio Buds ќе имаат активно поништување на бучава и полнење преку USB-C. Сосема е можно претстојниот AirPods 3 да ја има истата хардверска основа како овој модел на Beats (освен можеби за USB-C портот).

Просер известува дека Studio Buds ќе започне на 21 јули со специфичен, неименуван оператор. Дали или не стануваат достапни во Apple Store пред тоа е нејасно. Самите AirPods не се очекуваат до следната година, според најновите извештаи.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58