x

Способностите на новата камера на Galaxy S11 ќе може да ја претворат ноќта во ден!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 30 Ноември, 2019 од GSM.mk

Камерите на новата Galaxy S11 серија ќе имаат неверојатни функции

Само мал дел од работите кои ги слушнавме за сензорите на S11 серијата вклучуваат неверојатно висока резолуција, голем број на камери, одлично зумирање и слично. Се зборува дека главниот сензор кај овие уреди ќе биде дури од 108 мегапиксели. Се разбира, повисоката резолуција не секогаш значи поквалитетни слики, но добрите вести се што овие сензори ќе имаат и одлична технологија.

Овој сензор од 108 мегапиксели ќе биде со Tetracell технологија која ги подобрува перформансите при ниска светлина, подобрува ја истакнува изложеноста на светлината на предметите, има брз автофокус и подобрени HDR способности.

Покрај патентот за т.н Space Zoom, камерите на S11 серијата ќе нудат и 10x зум.

Galaxy S11's camera may turn night into day with a new sensor

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.