x

Spotify додава временски ознаки за споделување

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 12 Мај, 2021 од GSM.mk

Spotify објави дека ви го прави уште полесно споделувањето траки или подкасти во одреден момент. Платформата за стриминг додава нова опција во копчето Сподели што ќе им овозможи на слушателите да споделуваат во моменталното време на репродукција, а приемниците ќе добијат врска што ќе ги испраќа директно до точка.

Дополнително, шведската компанија го подобрува Canvas. Canvas е одлика што додава видео-арт-излози на страници со статична песна, кои носат сосема ново искуство со слушање кога уредот не е привлечен во џеб или на работна маса.

Досега, овие визуелизации лесно се споделуваа само на Instagram Stories, но Spotify сега го додава Snapchat во мешавината. Згора на тоа, ќе има прегледи во апликацијата Spotify, што ќе ви овозможи да видите како изгледа вашата споделена песна пред да се упатат кон вистинската апликација.

Исто така, ќе има подобрен распоред со подобра мрежа за гледање на сите други дестинации за споделување пораки и социјални медиуми.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58