x

Steam ја објави листата со најпопуларните видеоигри во 2020 година

Категорија: Забава Објавено на 31 Декември, 2020 од GSM.mk

Valve ја објави листата со видеоигри кои Steam смета дека ја обележаа оваа 2020 година на различни начини.

Покрај најпродаваните, можеме да откриеме и кои изданија поминаа најдобро оваа година, кои видеоигри излегоа најуспешно од фазата Early Access, како и најдобрите VR наслови.

Најмногу копка што играа најмногу корисниците оваа година?

Покрај неизбежниот Cyberpunk 2077, Among Us, Destiny 2, CS:GO, Dota 2, PUBG, GTA V, Terraria и Monster Hunterсе наслови кои во еден момент оваа година „качија“ над 200.000 корисници.

Cyberpunk 2077 на 12 декември ја играа рекордни 1.054.388 играчи, и покрај различните проблеми.

Видеоигрите кои заработија најмногу пари на Steam оваа година се GTA V, Destiny 2, Rainbow Six: Siege, Fall Guys, Among Us, Doom Eternal и секако Cyberpunk 2077.

Resident Evil 3, Crusaders III и Sea of ​​Thieves исто така најдоа место во категоријата најпопуларни изданија оваа година.

Сите списоци можете да ги видите ТУКА.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.