x

Таблетот Pixel на Google ќе има приклучок за звучници, што ќе го претвори во паметен дисплеј

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 07 Октомври, 2022 од GSM.mk

Google конечно ги официјализираше Pixel 7, Pixel 7 Pro и Pixel Watch денес, но имаше уште еден производ што првично го задеваше заедно со сите овие уште во мај: таблетот Pixel. Како што беше откриено уште тогаш, ова доаѓа до 2023 година, но денес компанијата за среќа одлучи да сподели уште неколку детали за тоа.

Таблетот Pixel ќе има (претпоставуваме опционален) „Док за звучници за полнење“. ова во суштина ќе го направи сличен на паметен дисплеј додека е приклучен, бидејќи „Помошникот на Google“ секогаш ќе слуша и ќе можете да го користите во режим без раце, а секако ќе ви овозможи и контрола на паметните домашни уреди.

Док „го трансформира вашиот таблет од нешто што седи во вашата фиока во составен дел од вашиот живот“, според Google. Истражувањата покажаа дека таблетите обично се дома, но тие се корисни само за мал дел од денот, а остатокот од времето „се чувствуваат надвор од место“, „скриени во фиока, погрешно поставени, што претставуваат опасност за сопнување. , или само без батерија“. Докот треба да ги реши сите овие проблеми и, исто така, веројатно да ви заштеди пари бидејќи може многу лесно да замени паметен звучник или паметен дисплеј.

Google's Pixel Tablet will have a speaker dock, turning it into a smart display

Таблетот Pixel „е дизајниран со врвни материјали и завршни материјали, како и мазни, заоблени агли кои го прават непогрешлив дел од семејството Pixel“, велат од компанијата. Тој финиш е „премиум нанокерамички“, во случај да се прашувате, а според Google е и убав и удобен за држење.

Google's Pixel Tablet will have a speaker dock, turning it into a smart display

Треба да очекувате и „прекрасен дисплеј“ и сета моќ на чипсетот Tensor G2 да биде на допир - исто како кај Pixel 7 и Pixel 7 Pro. Значи, нема два начина за ова, таблетот Pixel е наменет да биде уред од високата класа.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.