x

Телефонот не ви се полни? Ова е решението!

Категорија: Совети Објавено на 21 Април, 2021 од GSM.mk

Кога телефонот не се полни, тоа е голем проблем за корисниците..Еве неколку причини за тоа, заедно со решение:

Најпрво и најлесно, проверете го кабелот со кој полните. Доколку сте повеќегодишен Apple корисник, сигурно знаете дека ова е еден од најчестите проблеми. Ако забележите видливи знаци дека е оштетен, тогаш најверојатно до него е проблемот.

За секој случај да бидете сигурни дека до ова е проблемот, најдобро е да пробате да го вклучите и во компјутер - доколку на двете места се полни, проблемот не е до кабелот. Од друга страна, доколку се полни на едното место, а на другото не, тогаш дефинитивно до него е проблемот.

Исчистете го отворот од каде полните

Многу често, проблемот со полнење може да е до местото од каде се полни уредот. За да го исчистите, најдобро е тоа да го направите со мека четка за заби. 

Рестартирајте го

Некогаш, проблемот едноставно може да се реши со ресетирање на уредот.

Фабрички ресетирајте го

Ако сте ги елеминирале сите други можности дека станува збор за софтверски проблем и сте го провериле кабелот од каде полните. Ова значи дека откако ќе го ресетирате, всушност ќе избришете се на него. 

Доколку ништо друго не успее, најдобро е да го однесете на сервис.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58