x

Тест на издржливост: Galaxy S4

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Април, 2013 од GSM.mk

Samsung Galaxy S4 е првиот телефон што е опремен со Gorilla Glass 3 стакло, што значи дека би требало да е екстремно спремен за било какви гребаници. Да ја тестираме неговата сила против ножеви, клучеви и железни пари..

Споредувајќи со претходникот Gorilla Glass 2, новиот заштитен екран тврди дека постои намалување на видливите гребаници за над 40%. Сепак, кога екран од 5 инчи ќе се стави во арена против ножеви, тогаш погледнете што ќе остане „живо“ на крај.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.