x

Тизерот на Moto Razr 2022 го прикажува големиот секундарен екран

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 28 Јули, 2022 од GSM.mk

Моторола има забава за промоција следниот месец каде ќе ги видиме Razr 2022 и Edge 30 Pro. Класичниот предводник веќе протече неколку пати на фотографии во живо, тизери и сертификати, но конечно, имаме јасен официјален изглед на преклопниот со неговиот голем екран.

Сликата, објавена на Weibo, открива голем правоаголен екран, кој го зазема најголемиот дел од корицата. Остатокот е оставен на поставувањето на камерата што сега носи два стрелачи, поставени хоризонтално, со LED блиц веднаш до нив.

First official Moto Razr 2022 reveals the new bigger screen

Објавата на Weibo вели дека надворешниот екран „може да биде на исто ниво“ со внатрешниот панел што се преклопува, веројатно во однос на функционалноста. Очигледно тоа нема да биде најзгодно решение за многу задачи, но ќе биде добро за многу од основните работи.

Потврдено е дека Moto Razr 2022 има чипсет Snapdragon 8+ Gen 1, што го прави не само првиот преклоплив со новата платформа на Qualcomm, туку и првиот вистински предводник на Razr во паметното портфолио на Motorola.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.