x

Топ 15: Најдобри iOS игри за 2018 година!

Категорија: Забава Објавено на 10 Декември, 2018 од GSM.mk

Што е подобро од забавна смартфон игра за губење време и "тепање" досада? Доколку имате iOS уред, еве неколку игри кои може да ги симнете бесплатно од App Store:

1. Fortnite Battle Royale 


2. PUBG

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


3. South Park: Phone Destroyer

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


4. Harry Potter: Hogwarts Mystery 

Harry Potter Hogwarts Mystery


5. Animal Crossing: Pocket Camp

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


6. Sims Mobile

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


7. Dungeon Hunter 5

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


8. Standoff 2

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


9. Full of Stars

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


10. Iron Blade

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


11. BlackBox

BlackBox

BlackBox

BlackBox


12. The Battle of Polytopia

Best free iOS games to play on your iPhone or iPad in 2018


13. Paper.io 2

Paper.io 2

Paper.io 2

Paper.io 2


14. Crowd CityCrowd City


15. Swing Star

Swing Star

Swing Star

Swing Star


Која е вашата омилена игра? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.