x

Топ 4: Најдобри Android таблети за 2018 година

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 19 Февруари, 2018 од GSM.mk

Бидејќи во денешно време постојат голем број Android таблети на пазарот, можеби оваа кратка листа ќе ви помогне во изборот, доколку сте во потрага по нов таблет:

1. Samsung Galaxy Tab S3

Best Android tablets of 2018

- 9.7 инчен дисплеј

- Qualcomm Snapdragon 820

- 4GB RAM и 32GB меморија

- 13MP + 5MP камери

- Батерија од 6000mAh

Позитивно:

 • Прекрасен HDR AMOLED дисплеј
 • Елегантен премиум дизајн
 • S-Pen
 • USB Type-C
Негативно:
 • Скап
 • Мултитаскингот не е најдобар

2. Huawei MediaPad M3 8

Best Android tablets of 2018

- 8.4 инчен дисплеј
- HiSilicon Kirin
- 4GB RAM и 64GB меморија
- 8MP + 8MP камери
- Батерија од 5100mAh
Позитивно:
 • Тенок и лесен
 • Остар 2K дисплеј
 • Меморијата може да се прошири
Негативно: 
 • Процесорот е слабо оптимизиран за игри и посложени задачи

3. Asus ZenPad 3S 10

Best Android tablets of 2018

- 9.7 инчен дисплеј
- Qualcomm Snapdragon 650
- 4GB RAM и 32GB меморија
- 8MP + 5MP камери
- Батерија од 7800mAh
Позитивно:
 • Премиум дизајн 
 • Лесен
 • Прекрасен 2К дисплеј
 • Добри звучници
 • Меморијата може да се проширува
Негативно:
 • Android кожата на Asus изгледа застарено
 • Споро полнење
 • Лоша предна камера

4. Lenovo Yoga Book

Best Android tablets of 2018

- 10.1 инчен дисплеј
- Intel Atom x5-Z8550
- 4GB RAM и 64GB меморија
- 8MP + 2MP камери
- Батерија од 8500mAh
Позитивно:
 • Интересен дизајн
 • Тенок
 • Одлична цена
 • Доаѓа со пенкало и тастатура
Негативно:
 • Дисплејот не е толку добар како кај други Lenovo таблети
 • Просечни перформанси
 • Споро полнење

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.