x

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 20 Септември, 2020 од GSM.mk

Apple неделава го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.

Ажурирањето го добија сите iPhone телефони кои го поддржуваа и iOS 13. Тоа значи дека и iPhone SE, кој е стар повеќе од четири години, го доби најновиот софтвер, како и iPhone 6S и неговата серија, која во моментов е постара од пет години.

Howfinity состави топ 5 од најдобрите новитети во ажурираниот iOS 14 за iPhone.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.