x

Топ 6: Најдобрите смартфони кои може да ги купите во 2019 година!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Јуни, 2019 од GSM.mk

Со толку многу слични, но сепак различни во спецификации телефони, тешко е човек да одлучи кој е најдобриот избор при потрагата по нов уред. Затоа, решивме да формираме една кратка листа:

Ова се најдобрите телефони кои може да ги купите во 2019 година - барем досега.

1. iPhone XS и XS Max

Best smartphone you can buy right now in 2019

Позитивно:

- Врвни перфроманси

- Одличен софтвер

- Одлични камери

- Солидни видеа

- App Store со голем број интересни апликации

- Најнапредно Face ID

Негативно:

- Екстремно високи цени

- Скапи поправки

- Нема брз полнач при купување

- Notch

- Просечна батерија


2. Samsung Galaxy S10 и S10 Plus

Best smartphone you can buy right now in 2019
Позитивно:
- Одличен дизајн
- Многу меморија
- Импресивни AMOLED панели
- Квалитетни камери
Негативно:
- Просечни перформанси
- Висока цена
- Просечна батерија
- Задоцнети софтверски update-ти

3. Google Pixel 3 XL

Best smartphone you can buy right now in 2019

Предности:
- Подобрен OLED панел
- Одлична батерија
- Можеби најдобрите камери на пазарот
- Безжично полнење
- Навремен Android update
Негативно:
- Висока цена
- Голем notch

4. Huawei P30 Pro

Best smartphone you can buy right now in 2019

Предности:
- Модерен дизајн
- Безжично полнење
- Уникатни камери
- Брзи перфроманси
- Издржливи батерии
Негативно: 
- Висока цена
- Нема 4K60 видеа

5. Sony Xperia 1

Best smartphone you can buy right now in 2019

Предности:
- Висок, 21:9 дисплеј
- 4K резолуција
- Одличен за гледање видеа и филмови
Негативно:
- Висока цена
- Просечна батерија

6. OnePlus 7 Pro

Best smartphone you can buy right now in 2019

Позитивно:
- Одличен дисплеј
- Нема notch
- Прекрасни AMOLED бои и контрасти
- Одлична цена
- Брзо полнење
- Издржлива батерија
- Одлични портрети
- Можеби најбрзите перформанси кај Android смартфон
Негативно:
- Просечни камери
- Нема безжично полнење
- Флексибилниот дисплеј не е толку практичен


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.