x

Топ 7: Кои телефони имаат најиздржлива батерија:

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 29 Мај, 2020 од GSM.mk

Да ја погледнеме листата на смартфони со најиздржливи батерии за 2020 година:

1. Moto G8 Power (5000 mAh)

На прво место се најде Moto G8 Power. 

 • сурфање:15 часа, 54 минути
 • гледање видеа: 8 часа, 55 минути
 • 3D гејмање: 11 часа, 34 минути
2. Xiaomi Mi 10 Pro (4500 mAh)
 • сурфање: 14 часа, 12 минути
 • гледање видеа: 11 часа, 30 минути
 • 3D гејмање: 10 часа,
3. Moto G8 (4000 mAh)
 • сурфање: 13 часа, 56 минути
 • гледање видеа: 9 часа, 14 минути
 • 3D гејмање: 7 часа, 4 минути
4. Galaxy S20 Ultra (5000 mAh)
 • сурфање: 12 часа, 23 минути
 • гледање видеа: 10 часа, 30 минути
 • 3D гејмање: 9 часа, 12 минути
5. OnePlus 8 (4300 mAh)
 • сурфање: 12 часа, 15 минути
 • гледање видеа: 9 часа, 37 минути
 • 3D гејмање: 10 часа, 16 минути
6.Galaxy S20+ (4500 mAh)
 • сурфање: 12 часа, 40 минути
 • гледање видеа: 9 часа, 53 минути
 • 3D гејмање: 8 часа, 26 минути
7. iPhone 11 Pro Max (3960 mAh)
 • сурфање: 12 часа, 53 минути
 • гледање видеа: 8 часа, 58 минути
 • 3D гејмање: 7 часа, 30 минути

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.