x

Туторијал: Креирање Facebook Avatar

Категорија: Совети Објавено на 26 Мај, 2020 од GSM.mk

Facebook аватарите може да ги креирате на лесен начин и да ги користите на Facebook, Messenger, Instagram и Twitter. Еве како:

1. Отворете ја Facebook апликацијата (или веб-страна).

2. Потоа, отворете го менито со три точки и кликнете на "See More" најдоле

3. Селектирајте "Avatars"

4. Кликнете "Next" и "Get Started"

5. Потоа, може да бирате меѓу голем број карактеристики, почнувајќи од бојата на кожа, форма на лице, очи, уста и слично. 

6. Финално, кликате на "Next" и "Done"

Потоа, аватарите се финализирани и може да се користат на социјалната мрежа по ваш избор.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.