x

Твитерџии во брак: Најдоброто од 2017

Категорија: Забава Објавено на 31 Декември, 2017 од GSM.mk

Ако најдете некој кој ја споделува вашата смисла за хумор, покрај тоа што се привлекувате и имате слични интереси, сте ја нашле вашата сродна душа.

Овие твитерџии го докажуваат тоа: тие не се двоумат дали да ги споделат сите убавини и смешни ситуации во бракот со целата читателска публика на Twitter и знаат дека нема да добијат документи за развод потоа.

Ова се нивните најсмешни твитови во 2017 година.

Остатокот од твитовите може да ги погледнете тука.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.