x

Ubisoft ја одложи игрицата „Rainbow Six Extraction“ за јануари 2022

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 21 Јули, 2021 од GSM.mk

Компанијата Ubisoft требаше да претстави две големи игри во септември, но тоа нема да се случи.

Ubisoft одлучи да ги одложи игрите „Rainbow Six Extraction“ и „Riders Republic“. Продажбата на играта „Rainbox Six“ требаше да започне на 16 септември, но тоа ќе се случи дури во јануари 2022 година. Исто така, пристигнувањето на играта „Riders Republic“ е поместено од 2 септември за 28 октомври.


Во секој случај, „Rainbow Six Extraction“ е поважна игра со оглед на популарноста која ја доби „Rainbow Six Siege“. Ubisoft сака повеќе време за „да го смени начинот на кој играчите играат и размислуваат за игриците пои подразбираат соработка“ и да се осигура дека игрицата ќе нуди „возбудливо гејмерско искуство“.


Што се однесува до играта „Riders Republic“, Ubisoft сака дополнително да поработи на „подобрувања на искуството“ и да им овозможи на гејмерите пред да започне продажбата да го дадат своето мислење“.


Излегувањето на игрицата „Rainbow Six Extraction“ веќе се одложуваше неколку пати.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45