x

Утре во Европа излегува Huawei Mate 50 Pro, еве ги цените

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 03 Ноември, 2022 од GSM.mk

Huawei Mate 50 Pro ќе биде достапен во Европа од утре. Доаѓа сам, тоа е ванила Mate 50, RS Porsche Design и 50E нема да му се придружат (барем засега).

The Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrowThe Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrowThe Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrowThe Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrowThe Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrowThe Huawei Mate 50 Pro will be available in Europe starting tomorrow

Се нуди само една верзија на Mate 50 Pro - 8 GB RAM и 256 GB простор. Складирањето може да се прошири, но ќе треба да земете една од NM-картичките на Huawei (максимум 256 GB) и да ја ставите во слотот за SIM2. Како и да е, можете да изберете помеѓу сребрена и црна боја.

Телефонот чини 1.200 фунти на онлајн продавницата на Huawei во Велика Британија и 1.200 евра на германската. Ако го добиете овој месец, ќе ги исполнувате условите за голем број поволности, почнувајќи со бесплатен пар FreeBuds Pro 2 (170 фунти/200 евра). Дополнително, ќе добиете 6-месечна заштита од оштетување на екранот од незгода бесплатно.

Како надополнување, има 3-месечна претплата за Huawei Cloud Storage (200 GB) и 3-месечно членство на Runtastic (и двете бесплатно, се разбира). Патем, случајно не сте знаеле - Huawei беше принуден на свој начин софтверски, па Mate 50 Pro работи EMUI 13 (базиран на Android 12) и ја користи продавницата AppGallery на компанијата.

The Huawei Mate 50 Pro is launching in Europe tomorrow, here are the prices

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.