x

Viber го претстави новиот изглед со дополнителни опции

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 06 Февруари, 2019 од GSM.mk

Минатиот декември Viber го прослави осмиот роденден, а вчера ја претстави новата верзија со изменет изглед.

Новата верзија ќе биде подобра, побрза и побезбедна за размена на пораки.

„Во текот на минатата година вложивме многу напори за подобрување на квалитетот. Испраќањето пораки станува двапати побрзо од претходно, унапреден е и квалитетот на аудио и видео пораките“, велат од Viber.

Новата верзија има и групни видео повици до пет корисници.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.