x

Видео: Android 10 за Galaxy S10

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 24 Август, 2019 од GSM.mk

Google најави неколку промени кои ќе се појават кај Android оперативниот систем...

Деновиве се појави видео од десетата верзија од системот. Станува збор за OneUI 2.0 верзијата на Samsung која ќе пристигне со Android 10 на Galaxy S10, Note 10 и уште неколку уреди. Пред официјално Google да сподели фотографии од Android 10, се појавија неколку видеа од тоа како би изгледал.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.