x

Видео: Galaxy Note 10 Plus и 4K Cinematic Camera

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Август, 2019 од GSM.mk

Galaxy Note 10 Plus има голем број одлични спецификации и перформанси меѓу кои, се разбира, се и камерите:

Samsung Galaxy Note серијата го направи првиот обид да ги донесе големите смартфони на пазарот. Но, покрај големите димензии, овие уреди нудат и одлични специифкации и дефинитивно се сметаат за премиум. Сега во 2019-та, Galaxy Note 10+ е опкружен со големи телефони кои и не се разликуваат многу во спецификациите.

И покрај тоа, Note 10+ остана можеби единствениот успешен премиум уред со Stylus пенкало и многу повеќе - луксузен дизајн, голем панел, моќни перформанси и квалитетни камери.


Една од одличните функции кои ги нуди овој уред се 4K Cinematic видеата. Да погледнеме како изгледа тоа:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.