x

Видео iPad Mini 5: Отпакување и први импресии!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 01 Април, 2019 од GSM.mk

Поминаа четири години откако беше претставен последниот iPad Mini модел. Технологијата, способностите и производството на Apple за тој период значително се има променето и токму кога мислевме дека нема да видиме друг iPad Mini, компанијата не изненади:

Иако поминаа четири години, таблетот не изгледа различно. Станува збор за 7.9 панел на предната страна со сличен дизајн. Од друга страна, во внатрешноста се наоѓа новиот A12, што е големо подобрување од A8 кој се наоѓаше во неговиот претходник. Дисплејот истотака има неколку подобрувања, со нова True Tone технологија, (DCI-P3) и 1.8% рефлективност.

Во кутијата се наоѓа:

  • Apple iPad Mini (2019)
  • USB Power Adapter
  • USB Lightning Cable
  • Упатство и гаранција

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.