x

Видео: Како сами да создадете iPhone 6s?

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 18 Април, 2017 од GSM.mk

Во денешно време, можете да купите било што од Кина, а јутјуберот Scotty Allen ќе ви покаже како може да го искористите тоа и да создадете свој смартфон:

Видеото трае 24 минути и докажува дека се што ви е потребно за да создадете свој iPhone можете да најдете во обична продавница. Најтешката задача за Scotty е составуањето на logic board, и на крај тој се откажува и купува веќе користен. 

Сепак, немојте премногу да се возбудите и да резервирате карта до Кина, бидејќи иако купувањето на деловите чинело околу 300 долари, за неговото целосно составување, заедно со користени алатки итн итн, било околу 1000 долари. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.