x

Видео: Камерите на Pixel 4!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 06 Јануари, 2020 од GSM.mk

Pixel серијата е позната по своите одлични камери со висока резолуција. Затоа, кај новите Pixel 4 уреди ова е една од најочекуваните карактеристики која ќе биде подобрена..

Целосните спецификации на Pixel 4 серијата сеуште не се познати, но дефинитивно знаеме дека камерите ќе бидат променети.

 Од очекувани функции ќе има подобрен Night Sight, 5x зум во комбинација со 8x зум.

Се разбира дека голем број од компаниите веќе нудат вакви сензори, но ниедна од нив не знае да ги конфигурира и спои заедно како Google.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.