x

Видео: Официјален Samsung Galaxy Drop тест!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Февруари, 2018 од GSM.mk

Samsung сподели ново видео на YouTube, во кое ја покажува издржливоста на уредите во Galaxy серијата..

Во новото видео на Samsung, наречено "Galaxy: Drop Tested", Infinity Display  дизајнерот се обидува да докаже дека "компанијата прави голем број вакви тестирања на телефоните... бидејќи смартфони секојдневно и многу често паѓаат и се кршат". 

Иако Note 8, како и Galaxy S8 и S8 Plus, се произведени од најцврстот Gorilla Glass стакло, сепак тоа не значи дека не се подложни кршење. Како што покажале голем број YouTube видеа, при паѓање голем дел од Galaxy уредите претрпуваат гребаници и пукнатини. Иако сите смартфони се подложни на вакви "повреди", поправката на Galaxy уредите е многу скапа, поради флексибилниот OLED дисплеј. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.