x

Видео: Отпакување на Samsung Galaxy Note 9

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Август, 2018 од GSM.mk

Конечно, Samsung официјално го претстави новиот Galaxy Note 9 уред за време на Unpacked настанот во Њу Јорк. Се разбира, смартфонот беше главната ѕвезда покрај други изненадувања кои ги припреми компанијата..

Почнувајќи од кутијата на Note 9, очигледно е дека главниот фокус е насочен кон S Pen пенкалото. Покрај тоа, се останато ни е веќе познато во однос на дизајнот - голем дел од спецификациите ќе ги најдете на задната страна од кутијата. 

Во кутијата се наоѓа: 

  • Note 9
  • Упатство
  • Полнач
  • Слушалки
  • USB Type-C кабел
Во доленаведеното видео конкретно, станува збор за моделот со Exynos 9810 процесор, 6GB RAM и 128GB меморија. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.