x

Видео: Што се наоѓа во внатрешноста на Galaxy S21 Ultra?

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 21 Јануари, 2021 од GSM.mk

Да погледнеме што се наоѓа во внатрешноста на новонајавениот Galaxy S21 Ultra:

Според видеото, Galaxy S21 Ultra е тежок за поправка поради неколку причини. Ова се заклучоците:

  • Телефонот мора целосно да биде отворен за да се промени дисплејот
  • Сите камери се со оптичка стабилизација
  • Топчињата кои го прават звукот посилен и почист ги има само кај долниот звучник, за разлика од S21
  • Новиот скенер за отпечатоци под дисплејот е значително поголем во споредба со S20 Ultra
  • Глобалната Exynos 2100 верзија ги нема двете 5G антени како Snapdragon 888 моделот
  • Поправањето е 6/10 поради силното лепило на батеријата (S21 има 7.5/10)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.