x

Видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 24 Април, 2021 од GSM.mk

Популарната игра „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди – ја играат повеќе од 100 милиони играчи.

„Fortnite“ ја играат повеќе од 350 милиони играчи, PlayerUnknown’s Battlegrounds ја играат 70 милиони играчи, а „Call of Duty: Warzone“ надмина 100 милиони играчи. На видеоиграта Apex Legends ѝ требаа 2 години да ја надмине бројката 100 милиони играчи, а видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ таа цел ја достигна за помалку од година дена.

Видеоиграта овој месец ќе биде достапна на мобилните уреди, а ќе биде достапна и за корисниците на рачната конзола Nintendo Switch.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.