x

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Категорија: Забава Објавено на 21 Април, 2021 од GSM.mk

Видеоиграта „F1 2021“ пристигнува на PlayStation, Xbox и PC во јули.

ЕА соопшти дека видеоиграта F1 2021 ќе биде достапна за PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X и S од 16 јули оваа година.

На располагање ќе бидат бесплатни 3 нови стази.

Погледнете ја галеријата.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.