x

Видеоиграта Football Manager пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Категорија: Забава Објавено на 27 Септември, 2020 од GSM.mk

Играта „Football Manager 2021“ ќе биде достапна за конзолите Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X во ноември.

Кога ќе се појави на 24 ноември, „Football Manager 2021“ ќе биде првата популарна симулација која е достапна за Xbox конзолата по повеќе од 10 години.

Купувачите ќе добијат пристап до актуелната, но и следните верзии за играта. Играта ќе биде достапна за корисниците на PC и Mac преку Steam и Epic Games Store.

Погледнете го трејлерот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.