x

Видеоиграта „Rainbow Six Extraction“ пристигнува на 20 јануари

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 15 Ноември, 2021 од GSM.mk

Компанијата Ubisoft во јули најави дека го одложува пристигнувањето на видеоиграта „Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction“, а сега е познат и точниот датум кога ќе излезе на пазарот.


Видеоиграта „Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction“ требаше да биде достапна за гејмерите од 16 септември, но е одложена за јануари. Компанијата Ubisoft сега официјално потврди дека играта ќе се појави на 20 јануари.

Цената на основната верзија на играта е 40, а deluxe изданијата 50 долари.

Ќе биде достапна на Xbox One, Xbox X и S, PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Ubisoft+.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.