x

Видеоиграта Valorant пристигнува и на мобилните телефони

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 04 Јуни, 2021 од GSM.mk

Компанијата Riot објави дека видеоиграта Valorant ќе пристигне и на мобилните телефони.

Сè уште не се откриени детали за мобилната верзија на играта Valorant, така што не е познато дали ќе се разликува од „главната“ видеоигра. Од Riot соопштија дека ќе се нарекува Valorant Mobile.

Плановите за Valorant не се изненадување бидејќи Riot и минатата година ја лансираа мобилната верзија за играта League of Legends под назив Wild Rift.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.