x

Викенд забава: Повелете две бесплатни видеоигри

Категорија: Забава Објавено на 22 Ноември, 2020 од GSM.mk

Метеоролозите прогнозираат ладен викенд, па предлагаме да го поминете дома, на топло, со двете нови бесплатни игри на Epic Games.

Компанијата за видеоигри почна редовно да наоѓа причини и поводи нѐ радува со по две нови бесплатни игрици. А викендов се чини ќе бидат повеќе од добредојдени.

Првата бесплатна видеоигра е Elite Dangerous, вселенска симулација во која сте капетан на вселенски брод. Ако имате VR кацига, уште подобро - истражете го секој агол на универзумот.

Играта можете да ја преземете ОВДЕ.

Друга бесплатна видео игра е The World Next Door. Графиката е инспирирана од аниме жанрот, а вие сте во улога на тинејџер „заробен“ во паралелен универзум. Составувате сложувалки, играте разни мини-игри и се впуштате во генијално испреплетена приказна.

Играта можете да ја преземете ОВДЕ.

Двете видеоигри се бесплатни за преземање до 26 ноември.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69