x

Виткање, гребење, палење: Колку е издржлив Galaxy S10?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Март, 2019 од GSM.mk

Доколку сакате да го купите новиот Galaxy S10, но не сте сигурни за неговата издржливост, JerryRigEverything ги има сите одговори на вашите прашања:

Како и сите други нови смартфони, Galaxy S10 помина низ низата мачења, виткања, палења при тестирањата на јутјуберот JerryRigEverything. За среќа, уредот не се покажа воопшто лошо, а неговиот скенер за отпечатоци под дисплејот се покажа исклучиво добро. Останатите резултати од тестирањето може да ги погледнете тука:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.