x

Водич 2018: Кој е најдобриот iPad?

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 18 Февруари, 2018 од GSM.mk

Доколку сте во потрага по нов iPad, можеби оваа листа ќе ви помогне во изборот:

1. iPad Pro 10.5

iPads 2018 buying guide: choose the best iPad for you

Позитивно:

 • Најмоќниот хардвер на iPad, во моментов
 • Quad звучници, стерео звук
 • Поддржува Apple Pencil и Smart Keyboard
 • Тенки рамки
Негативно:

 • Скап
 • Пенкалото и тастатурата не се вклучени во цената


2. iPad Air 2

iPads 2018 buying guide: choose the best iPad for you

 Позитивно:

 • Потенок и полесен од  iPad 9.7
 • Екран отпорен на отсјај
 • Голем број опции за меморија
Негативно: 
 • Постар хардвер
 • Нема стерео звучници

3. iPad Pro 9.7

iPads 2018 buying guide: choose the best iPad for you
Позитивно:
 • Quad звучници, стерео звук
 • Поддржува Apple Pencil и Smart Keyboard
 • Најдобра цена-вредност спрема другите моќни таблети, при купување на старо
Негативно:
 • Пенкалото и тастатурата не се вклучени
 • Помал дисплеј од iPad pro

4. iPad Mini 4

iPads 2018 buying guide: choose the best iPad for you

Позитивно:
 • Мал, лесен iPad
 • Евтин
Негативно:
 • Постар хардвер
 • Apple ја продава само поскпата верзија со 128GB меморија

5. iPad Pro 12.9

iPads 2018 buying guide: choose the best iPad for you

Позитивно:
 • Најмоќниот хардвер на iPad
 • Quad звучници, стерео звук
 • Поддржува Apple Pencil и Smart Keyboard
Негативно:
 • Скап
 • Тастатурата и пенкалото не се вклучени во цената
 • Голем е колку помал лаптоп

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.