x

Водич за почетници: Како да користите Twitter?

Категорија: Совети Објавено на 16 Мај, 2020 од GSM.mk

Twitter е платформа која е лансирана во 2006 година. Има повеќе од 300 милиони регистрирани корисници.

Доколку планирате да направите профил на Twitter или направивте но не знаете како да го користите, погледнете го новото видео на Howfinity во кое ќе ви објаснат сè што треба да знаете.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.