x

WhatsApp Beta за Windows сега е достапна за преземање

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 18 Ноември, 2021 од GSM.mk

WhatsApp веќе подолго време работи на самостојна десктоп апликација за Windows и конечно ја лансираше во бета верзија. Достапно е за преземање од продавницата за апликации за Windows на Microsoft.


Самата апликација е заснована на Universal Windows Platform (UWP) и известувањата работат дури и ако апликацијата е затворена. Има и нова функција на подлогата за пишување, со поддршка за функционалност на повеќе уреди, што значи дека не ви треба телефон за да се најавите на вашата сметка.

Се разбира, апликацијата е сè уште во бета верзија, така што се очекуваат некои, а повеќе функции ќе бидат имплементирани во иднина.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.