x

WhatsApp работи на пораки што исчезнуваат по 90 дена

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 19 Август, 2021 од GSM.mk

Минатиот ноември, WhatsApp воведе пораки што исчезнуваат по 7 дена. Пред неколку месеци, исто така, започна да работи на пораките „view once“, кои исчезнуваат засекогаш откако ќе ги погледнете, како што и имплицира името.

Сега излезе дека WhatsApp исто така ќе додаде друга опција за исчезнување на пораката, а тоа е 90 дена. Значи, секогаш кога сите овие карактеристики ќе излезат од бета, ќе ви биде претставено мени слично на она што можете да го видите на сликата од екранот подолу, каде што ќе можете да избирате помеѓу „Исклучено“ (така што пораките никогаш нема да исчезнат) , или изберете да разговорите исчезнат по 24 часа, 7 дена или 90 дена.

Тоа е голема флексибилност, но опцијата „90 дена“ дури сега стигна до WhatsApp Android бета (забележана во најновата верзија, 2.21.9.6). WhatsApp понекогаш ги одржува претстојните карактеристики во бета областа многу недели (па дури и месеци) пред конечно да ги пушти на сите свои корисници, така што уште не знаеме кога треба да очекувате дека ова ќе пристигне за секого. Сепак, добро е да се знае дека се работи на тоа.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.