x

Windows 11 ќе започне без поддршка за апликации за Android

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 02 Септември, 2021 од GSM.mk

Една од главните карактеристики на Windows 11 е можноста за автоматско извршување апликации за Андроид. Сепак, се чини дека оние кои со нетрпение го очекуваат тоа ќе треба да покажат дополнително трпение.

Во соопштението на својата веб -страница вчера Мајкрософт рече дека поддршката за апликации за Android нема да биде достапна при лансирање на 5 октомври. Сепак, ќе ја направи достапна за корисниците на Инсајдер во следните месеци.

Добрата вест е дека остатокот од главните карактеристики на Windows 11 ќе бидат достапни во првото стабилно издание, како што се нов интерфејс, ново мени Start и подобрувања поврзани со игри.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.