x

Xiaomi Mi Band 7 Pro може да биде претставен во јули со Xiaomi 12 Ultra

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 30 Мај, 2022 од GSM.mk

Xiaomi го објави Mi Band 7 минатата недела, а меѓу надградбите е и поголем дисплеј со 25% поголема видлива површина, според компанијата. Екранот има и режим „Секогаш вклучен“. Една шпекулирана надградба што не пристигна беше вграден GPS. Поврзаниот Redmi Smart Band Pro веќе го имаше режимот AOD, уште поголем дисплеј и навистина има GPS.

Дали треба да го земете бендот Redmi? Можеби почекајте малку. Xiaomi, наводно, ќе претстави Mi Band 7 Pro заедно со Xiaomi 12 Ultra, според еден протекувач. Ваков уред протече и преку апликацијата Mi Door Lock пред да биде објавен редовниот Band 7.

Засега ниту едно од протекувањето не објасни што може да донесе верзијата „Про“ врз бендот од ванила. Но, веројатно е нешто слично на Redmi бендот – поголем дисплеј, GPS и поголема батерија за сето тоа (можеби не толку поголема, Redmi бендот има батерија од 200 mAh, Mi Band 7 има батерија од 180 mAh).

Xiaomi 12 Ultra ќе биде претставен во јули, првиот производ на компанијата од партнерството со Leica. Колку време е потребно од официјалното претставување во Кина до достигнување на меѓународниот пазар е друго прашање (Xiaomi допрва треба да објави глобално воведување на Mi Band 7).

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.