x

Xiaomi Mi Notebook Pro X ќе биде претставен на 30 јуни

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 29 Јуни, 2021 од GSM.mk

Xiaomi претстои да го лансира својот нов предводник на лаптопот наречен Mi Notebook Pro X. Лаптопот ќе биде претставен во Кина на 30 јуни, според официјалните објави на компанијата Weibo.

Двата тизера не влегуваат многу во детали, но споменуваат тенка и пренослива шасија, во комбинација со хардверот од најновата генерација на Nvidia и Intel. Зборуваме за 11-та генерација на процесори H35 на Intel кои работат со 45W заедно и со новиот GPU на RTV 3050Ti на Nvidia.

Наскоро ќе дознаеме повеќе за производот и се надеваме дека ќе слушнеме нешто за меѓународната достапност за време на кинескиот настан.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.