x

Xiaomi Watch S1 Active пристигнува на 15 март

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 14 Март, 2022 од GSM.mk

Xiaomi Watch S1 Active што протече минатата недела се шпекулираше дека ќе стане официјален на 15 март. Па, таа гласина се покажа како точна бидејќи Xiaomi денес објави дека ќе го претстави Watch S1 Active следниот вторник на истиот настан каде што Xiaomi 12 Сериските паметни телефони ќе го имаат своето глобално деби.

Xiaomi Watch S1 Active is coming on March 15

Xiaomi не ни кажува ништо за Watch S1 Active, но сликата што ја сподели на Twitter открива дека ремените на паметниот часовник ќе доаѓаат во најмалку шест бои, вклучувајќи бела, сина и црна, потврдувајќи го претходното протекување на дизајнот.

 91mobiles)

Минатиот декември, Xiaomi го лансираше Watch S1 во Кина, но не е јасно дали тој ќе дебитира и на глобално ниво на настанот на 15 март.

Во секој случај, со настанот од само три дена, нема многу да се чека да се дознае сè за производите на Xiaomi кои ќе бидат претставени на меѓународните пазари.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.