x

Xiaomi закажува лансирање на нов производ за 15 септември

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 24 Август, 2021 од GSM.mk

Xiaomi објави дека закажа лансирање на нов производ за 15 септември. Сега, немаме инсајдерски информации за тоа што ќе биде претставено на настанот, но можеме да ви кажеме дека целата работа ќе трае повеќе од еден час.

Настанот ќе се пренесува во живо во 12 часот по Гринич, на YouTube, Twitter и Facebook. Xiaomi ќе ги претстави своите „највозбудливи нови производи во своето портфолио“, па следува нешто големо. Повеќе нешта.

Предводникот Mix 4 и таблетот Pad 5 се веќе официјални, тие беа претставени на истиот настан, всушност. Значи, на што друго работеше Xiaomi? Па, слушнавме гласини за серија Mi 11T која наводно е на пат со надградби како 120W брзо полнење за моделот Pro. Минатата година, серијата Mi 10T беше претставена на 30 септември, така што тајмингот главно функционира.

Исто така, Твитер профилот на Redmi India го задева она што некои веруваат дека е ново дополнување на младата серија Redmi 10. Се разбира, тизер сликата за настанот е прилично нејасна, па дури и може да биде за с anything, од телефон на преклопување до паметна телевизија. И познавајќи го Xiaomi, ќе го пополни 70 -минутното траење на настанот со повеќе од еден или два нови гаџети.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.